Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kętach

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI- 11.11.2023

Utworzono dnia 17.11.2023

Z okazji zbliżającego się ważnego święta dla wszystkich Polaków, czyli Święta Odzyskania Niepodległości. W placówce w Brzeszczach zostały zorganizowane zajęcia z biblioterapii z  p. Renatą z Biblioteki Publicznej Ośrodka Kultury w Brzeszczach. Podczas prowadzonych przez nią zajęć, podopieczni mogli wysłuchać pogadanki na temat Legionów Polskich, szczególności walki Polaków o Niepodległość.

Po przez przekazanie uczestnikom ciekawostek z życia Józefa Piłsudzkiego, przybliżyła jego sylwetkę. Podopieczni byli bardzo tym zaciekawieni i zainteresowani. Pani Bibliotekarka w formie prezentacji multimedialnej zaznajomiła wszystkich obecnych o wybitnych Polakach, którzy uczestniczyli w różnych działaniach z celu odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Po bardzo interesującej części teoretycznej, został ukazany krótki film instruktażowy. Film przedstawiał schemat poprawnego składania flagi oraz w jaki sposób obchodzić się z nią szacunkiem. 

Na końcu zajęć zostały przeprowadzone warsztaty z robienia kotylionów z bibuły.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy p. Renacie za wizytę i mile spędzony czas.

Nasi podopieczni byli bardzo zadowoleni z tej formy zajęć. 

W obu placówkach podopieczni w celu świętowania, na zajęciach śpiewali piękne pieśni patriotyczne oraz tworzyli prace plastyczne nawiązujące do barw biało-czerwonych.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI- 11.11.2023

Utworzono dnia 17.11.2023, 09:54

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny