Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kętach

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO W PLACÓWCE WRAZ ZE SPEKTAKLEM ''LEGENDY KRAKOWSKIE'' - 10.10.2023

Utworzono dnia 13.10.2023

10 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Jest to okazja dla ludzi i społeczności do zjednoczenia się pod hasłem "Zdrowie psychiczne jest uniwersalnym prawem człowieka”, aby poszerzać wiedzę, podnosić świadomość i inicjować działania promujące i chroniące zdrowie psychiczne każdego człowieka jako uniwersalne prawo człowieka. Zdrowie psychiczne jest dla nas bardzo ważnym tematem, dlatego właśnie dziś ta tematyka była poruszana na naszych placówkowych zajęciach.

Ponadto uczestnicy z placówki z Kęt mieli możliwość ujrzenia spektaklu pt: „Legendy Krakowskie’’ przedstawione przez znakomitych aktorów sceny Krakowskiej.

Poprzez różne formy artystyczno-aktywizujące m.in. za pośrednictwem regionalnych strojów, zdjęć, scenerii, pieśni, legend czy humorystycznych kawałów związanych z województwem małopolskim, aktorzy próbowali przybliżyć i zachęcić podopiecznych do odwiedzenia różnych zakamarków Krakowa.

Podczas wspólnych śpiewów i tańców zostały zaśpiewane m.in. takie utwory jak „Hej od Krakowa jadę’’, „Historia Żółtej” po „Hej Sokoły”. Kończąc na pięknej patriotycznej piosence Krakowskiej „Jak długo w sercach naszych”, która u wielu osób wzbudziła wielkie poruszenie.

Serdecznie dziękujemy za przybycie!!!!!!

Uczestnikom jak i personelu terapeutycznemu teatrzyk sprawił wielką radość.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO W PLACÓWCE WRAZ ZE SPEKTAKLEM ''LEGENDY KRAKOWSKIE'' - 10.10.2023

Utworzono dnia 13.10.2023, 11:43

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny